Aπορία στο word

Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Aπορία στο word

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Σάβ Ιουν 11, 2011 1:27 am

Υπάρχει η δυνατότητα να γράψουμε κάποιο κείμενο (στο word) και να αποκρύπτουμε ή να εμφανίζουμε μια παράγραφο του?

Για παράδειγμα: Να έχουμε δύο εκφωνήσεις μιας άσκησης (μία χωρίς καθοδηγητικά ερωτήματα και μια με αυτά) και να πατάμε κάτι σαν "σύνδεσμο" ή και εγώ δεν ξέρω τι ώστε να αποκρύπτεται η μια εκφώνηση. Κάτι σαν το hide εδώ


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
dimgiann
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 11:26 pm
Τοποθεσία: Άλιμος

Re: Aπορία στο word

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimgiann » Σάβ Ιουν 11, 2011 9:53 am

Καλημέρα συνάδελφε
Αυτό γίνεται αν προβάλεις το κείμενο σε προβολή Διάρθρωσης.
Ίσως να γίνεται και με τη βοήθεια εισαγωγής πλήκτρου από την επιλογή φόρμες και κώδικα από visual bαsic (δεν το γνωρίζω).
Όμως παρόμοια αποτελέσματα θα έχεις με μία υπερσύνδεση, οπότε θα ανοίγει το αρχείο σε άλλη θέση ή θα ανοίγει άλλο αρχείο. Επίσης με την εισαγωγή σχολίου όπου με εμφάνιση και απόκρυψη θα έχεις τις δύο εκδοχές.

Δημήτρης Γ.


gbag
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 10:35 pm
Τοποθεσία: 39°52'41''N, 25°3'42''E

Re: Aπορία στο word

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gbag » Σάβ Ιουν 11, 2011 10:39 am

mathxl έγραψε:Υπάρχει η δυνατότητα να γράψουμε κάποιο κείμενο (στο word) και να αποκρύπτουμε ή να εμφανίζουμε μια παράγραφο του?

Για παράδειγμα: Να έχουμε δύο εκφωνήσεις μιας άσκησης (μία χωρίς καθοδηγητικά ερωτήματα και μια με αυτά) και να πατάμε κάτι σαν "σύνδεσμο" ή και εγώ δεν ξέρω τι ώστε να αποκρύπτεται η μια εκφώνηση. Κάτι σαν το hide εδώ
Βασίλη καλημέρα
Σε περίπτωση που δεν βρείς κάτι, πες μου να σου δώσω το κινητό του συνονόματό σου Bill Gates να επικονωνήσεις μαζί του.
Καλό τριήμερο.


Γιώργος Μπαγάνης

"An idea which can be used once is a trick. If it can be used more than once it becomes a method."
George Polya and Gabor Szego
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Σάβ Ιουν 11, 2011 11:19 am

dimgiann έγραψε:Καλημέρα συνάδελφε
Αυτό γίνεται αν προβάλεις το κείμενο σε προβολή Διάρθρωσης.
Ίσως να γίνεται και με τη βοήθεια εισαγωγής πλήκτρου από την επιλογή φόρμες και κώδικα από visual bαsic (δεν το γνωρίζω).
Όμως παρόμοια αποτελέσματα θα έχεις με μία υπερσύνδεση, οπότε θα ανοίγει το αρχείο σε άλλη θέση ή θα ανοίγει άλλο αρχείο. Επίσης με την εισαγωγή σχολίου όπου με εμφάνιση και απόκρυψη θα έχεις τις δύο εκδοχές.

Δημήτρης Γ.
Σε ευχαριστώ. Αυτή η visual basic κάνει θαύματα. Είχα δει ένα πρόγραμμα μισθοδοσίας συναδέλφων σε εξελ σε βίσουαλ μπέιζικ με κουμπιά, πολύ καλό. Δυστυχώς δεν έχω ιδέα.




Ευχαριστώ και καλημέρα!


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Κυρ Ιούλ 07, 2013 9:49 pm

Επαναφορά.
Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι για την αρχική μου απορία στην έκδοση του word 2007 ή μπορεί να μου προτείνει κάποια διεύθυνση για να βρω οδηγίες για την δημιουργία τέτοιου κουμπιού;; Στην ουσία έτοιμοπ κώδικα ψάχνω ή δυνατότητα του word 2007 που δουλεύει σαν το hide.
Η εισαγωγή σχολίου είναι αρκετά καλή επιλογή.


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
PanosG
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Άρτα

Re: Aπορία στο word

#6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanosG » Κυρ Ιούλ 07, 2013 11:31 pm

Καλησπέρα Βασίλη,
Αν θες να αποφύγεις την πολλή χρήση VBA ένας απλός τρόπος είναι ο εξής, υπάρχουν και άλλοι αλλα απαιτούν εκτεταμένη χρήση μακροεντολών και visual basic:

1) Επιλέγεις το κείμενο που θες να αποκρύπτεται όταν θα κάνεις click σε ένα συγκεκριμένο σημείο
2) Πατάς απο το menu insert και bookmark (εισαγωγή>συνδέσεις>σελιδοδείκτης αν έχεις ελληνικά)
3) Δίνεις ένα όνομα για το bookmark που δημιούργησες για το παράδειγμα μας δώσε TextToShow (ότι να ναι δεν παίζει ρόλο)
4) Βάζεις τον κέρσορα στο σημείο όπου θες να εμφανίζεται το κουμπί που θα δείχνει ή θα κρύβει το κέιμενο (Ο κέρσορας προφανώς δεν μπορει να είναι μέσα στο κείμενο που θα αποκρύπτεται)
5) Πατάς Ctrl-F9 και εμφανίζονται 2 { } και μέσα γράφεις MACROBUTTON MYMACRO Show (όπου το MACROBUTTON είναι η εντολή, το ΜΥΜΑCRO είναι το όνομα της μακροεντολής και μπορεις να βάλεις ότι θες και το "show" είναι το κείμενο που θα κάνεις click για να εμφανίζει/αποκρύπτει το κείμενο που θες νομίζω ότι εδώ δεν δέχεται ελληνικά)
6) Πατάς Alt F9 απλά για να κρύψει τον κώδικα και να εμφανίζεται μόνο η λέξη "show"
7) Πατάς Αlt-F11 για να ανοίξει ο Visual Basic editor
8) Στο αριστερό μέρος της οθόνης εκεί που λέει This document κάνεις διπλό click
9) Στο παράθυρο που ανοίγει γράφεις τα εξής

Κώδικας: Επιλογή όλων

Sub MYMACRO()
ActiveDocument.Bookmarks("TextToShow").Range.Font.Hidden = Not ActiveDocument.Bookmarks("TextToShow").Range.Font.Hidden
End Sub
Προσοχή αν το όνομα του Bookmark που έδωσες στο βήμα 3 δεν είναι το TextToShow τότε εννοείται θα το αλλάξεις και στον κώδικα
10) Πατάς στο εικονίδιο με το σήμα του Word (ή πατας Alt-F11) και είσαι έτοιμος.
Ολα τα παραπάνω για να δοθλέψουν πρέπει να είναι ενεργοποιημένες οι μακροεντολές .

Βάζω και ένα αρχείο για να δείς πως δουλεύει.Το ανεβάζω σε word 2003 σε περίπτωση που δεν έχεις το 2007.
Συνημμένα
The quick brown fox jumps over the lazy dog.doc
(33 KiB) Μεταφορτώθηκε 123 φορές


Γκριμπαβιώτης Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:02 am

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, για τις οδηγίες και τον χρόνο σου να τα γράψεις, είσαι καλλιτέχνης!! Αυτό ήθελα γιατί με το σχόλιο έβγαιναν μικρά και στριμωγμένα στην άκρη του εγγράφου. Έχω την έκδοση του 2007. Θα προσπαθήσω να το κάνω εφαρμογή στο αρχείο των μιγαδικών που θα ανεβάσω στο φόρουμ.

Πρέπει να κάνω πρόβα αύριο τις οδηγίες σε έγγραφο. Μπορώ να κάνω κάτι πιο τεμπέλικο :oops: , δηλαδή αντιγραφή το show από το δικό σου αρχείο και να γίνει έμμεσα η αντιγραφή του κώδικα;;


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:07 am

Σου ανεβάζω το αρχείο με τα σχόλια αλλάζοντας την ονομασία του εγγράφου (θα την αλλάξω στην τελική του μορφή). Αν θέλεις ρίξτο μια ματιά. Επίσης ένα άλλο μειονέκτημα με το "σχόλιο" είναι ότι εμφανίζονται όλες οι λύσεις των ασκήσεων..και όχι μία μία επιλέγοντας το ποια.
Συνημμένα
mig.docx
(47.49 KiB) Μεταφορτώθηκε 102 φορές


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης Μυρογιάννης
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 11:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημήτρης Μυρογιάννης » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:33 am

Λοιπόν Βασίλη βρήκα κάτι πολύ εύκολο:
1. Πάμε από το κεντρικό menu και επιλέγουμε «ΕΙΣΑΓΩΓΗ»…(INSERT)
2. Στην προ-τελευταία δεξιά στήλη πατάμε «Αντικείμενο»… (Object)
3. Στον κατάλογο που εμφανίζεται επιλέγουμε Microsoft Word Document KAI τσεκάρουμε «εμφάνιση ως εικονιδίου» ΚΑΙ πατάμε «αλλαγή εικονιδίου» όπου δίνουμε τον τίτλο (λεζάντα το λέει) που θέλουμε.
4. Μόλις πατήσουμε οκ εμφανίζεται μπροστά μας ένα καινούριο αρχείο Word όπου γράφουμε ότι θέλουμε να είναι κρυμμένο.. και μόλις το κλείσουμε εμφανίζεται ως ένα εικονίδιο με τον τίτλο που δώσαμε (πριν) στο αρχικό Word.


\top\Cape h e \;\; \AA \mathbb{R}\top\;\; o\pounds \; \; \int  \imath m\mathbb{P}\l \imath \mathbb{C}\imath \top y \;\;\imath s\;\;a\;\;\mathbb{P}\Cup \mathbb{Z}\mathbb{Z}le \;\; o\pounds \;\; \mathbb{C} o m\mathbb{P}l e^{x}  \imath T y
PanosG
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Άρτα

Re: Aπορία στο word

#10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanosG » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:37 am

Καλό αυτο με τα σχόλια αλλά έχει το μειονέκτημα που είπες. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κανεις απλα copy-paste το δικό μου εγγραφο και να δουλέψει κανονικα αλλά πρέπει για κάθε απάντηση να φτιάξεις νέα μακροεντολή προσοχή με διαφορετικά ονόματα σε όλα δες το αρχείο, νομίζω κάτι τέτοιο ψάχνεις.
Συνημμένα
mig.docm
(36.84 KiB) Μεταφορτώθηκε 101 φορές


Γκριμπαβιώτης Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:40 am

Δημήτρη καλό :coolspeak: !!! Αυτό λες να προυποθέτει για 30 ασκήσεις και 30 αρχεία;; Ή αυτά τα 30 αρχεία θα είναι κατά κάποιο τρόπο ενσωματωμένα στο αρχικό αρχείο οπότε με ένα αρχείο ξεμπλέκουμε;;


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
PanosG
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2009 2:47 pm
Τοποθεσία: Άρτα

Re: Aπορία στο word

#12

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanosG » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:43 am

mathxl έγραψε:Δημήτρη καλό :coolspeak: !!! Αυτό λες να προυποθέτει για 30 ασκήσεις και 30 αρχεία;; Ή αυτά τα 30 αρχεία θα είναι κατά κάποιο τρόπο ενσωματωμένα στο αρχικό αρχείο οπότε με ένα αρχείο ξεμπλέκουμε;;

Θα είναι ενσωματωμένα σε ένα αλλά κάθε φορα θα ανοίγει και νέο παράθυρο, καλό κολπάκι όμως.


Γκριμπαβιώτης Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:45 am

Ωραία παιδιά, ευχαριστώ ειλικρινά πάρα πολύ! :10sta10:


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης Μυρογιάννης
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 11:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημήτρης Μυρογιάννης » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:45 am

Βασίλη και εγώ τώρα το ανακάλυψα... αλλά νομίζω ότι αυτό εξαρτάται από το τι θέλεις... μπορείς με ένα κουτάκι να περάσεις ότι κρυμμένο θέλεις αριθμημένο... ή για κάθε άσκηση να βάλεις και ένα εικονίδιο απόκρυψης (πολύ εύκολα εισάγεται).. αν κατάλαβα καλά τι θέλεις να πεις...


\top\Cape h e \;\; \AA \mathbb{R}\top\;\; o\pounds \; \; \int  \imath m\mathbb{P}\l \imath \mathbb{C}\imath \top y \;\;\imath s\;\;a\;\;\mathbb{P}\Cup \mathbb{Z}\mathbb{Z}le \;\; o\pounds \;\; \mathbb{C} o m\mathbb{P}l e^{x}  \imath T y
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#15

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 12:49 am

Δημήτρη εννοώ κάτι σαν και αυτό στην τρίτη δημοσίευση αυτού του λινκ http://www.artofproblemsolving.com/Foru ... 6&t=541956 του kprepaf . Συγκεκριμένα το χίντεν τεξτ. Το πατάς και ανοίγει, το ξαναπατάς και κλείνει, απλά να είναι στο έγγραφο word.


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης Μυρογιάννης
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 11:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημήτρης Μυρογιάννης » Δευ Ιούλ 08, 2013 1:33 am

Βασίλη (τόση ώρα το ψάχνω... κάτι παίζει με show/hide ... αλλά είναι βλακεία... άχρηστο).... έτσι όπως το θέλεις ακριβώς δε νομίζω να υπάρχει (εκτός βέβαια από τον επίσημο τρόπο που περιέγραψε ο Πάνος λίγο πιο πάνω)... πάντως και με το εικονίδιο σχεδόν το ίδιο είναι ... απλά εμφανίζεται σε νέο παράθυρο...


\top\Cape h e \;\; \AA \mathbb{R}\top\;\; o\pounds \; \; \int  \imath m\mathbb{P}\l \imath \mathbb{C}\imath \top y \;\;\imath s\;\;a\;\;\mathbb{P}\Cup \mathbb{Z}\mathbb{Z}le \;\; o\pounds \;\; \mathbb{C} o m\mathbb{P}l e^{x}  \imath T y
Άβαταρ μέλους
bilstef
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 11:45 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#17

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bilstef » Δευ Ιούλ 08, 2013 1:38 pm

τέτοιες δυνατότητες και πολλές άλλες έχει το SMART Notebook
http://smarttech.com/Support/Browse+Sup ... k+11_2+Win


Η ζωή είναι Ωραία,ας την χαρούμε.Εν οίδα ότι ουδέν οίδα!Γηράσκω αεί διδασκόμενος!
Η γη δεν μας ανήκει της ανήκουμε !
Βασίλης Στεφανίδης
Άβαταρ μέλους
mathxl
Δημοσιεύσεις: 6736
Εγγραφή: Τρί Δεκ 23, 2008 3:49 pm
Τοποθεσία: Σιδηρόκαστρο
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mathxl » Δευ Ιούλ 08, 2013 2:18 pm

Καλημέρα.
Βασίλη θα ήθελα να αποφύγω καινούργιο λογισμικό που σημαίνει απαραίτητα και καινούργια εξοικίωση. Θα πρέπει να μετατρέψω της σημειώσεις μου σε νέου τύπου έγγραφα και να συνεχίσω με αυτά, πράγμα αμφίβολο αφού κανείς δεν εγγυάται την ύπαρξη αλλά και την μελλοντική αναβάθμιση και υποστήριξη του προγράμματος που προτείνεις.


Δημήτρη μέχρι στιγμής μοιάζει να είναι πολύ λειτουργικό!!! Ανεβάζω το αρχείο να μου πείτε αν δουλεύει (έχω την υποψία ότι τα επιπλέον αρχεία πρέπει να βρίσκονται στον ίδιο υπολογιστή). Δηλαδή θέλω να μου πει κάποιος , αν πατώντας πάνω στο αρχείο Απάντηση 1 ή 2 βλέπει την λύση. Επίσης δεν ξέρω τι θα γίνει όταν μετατρέψω το αρχείο σε pdf. Φαντάζομαι ότι τότε δεν θα δουλεύει το "κόλπο".
Συνημμένα
mig dim mir.docx
(84.43 KiB) Μεταφορτώθηκε 110 φορές


Ποτε δεν κάνω λάθος! Μια φορά νομιζα πως είχα κάνει, αλλά τελικά έκανα λάθος!
Απ' τα τσακάλια δεν γλυτώνεις μ' ευχές η παρακάλια. Κ. Βάρναλης
Aπέναντι στις αξίες σου να είσαι ανυποχώρητος

Ενεργό μέλος από 23-12-2008 ως και 17-8-2014 (δεν θα απαντήσω σε πμ)
perpant
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 11, 2011 2:09 am
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Re: Aπορία στο word

#19

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perpant » Δευ Ιούλ 08, 2013 3:29 pm

mathxl έγραψε:Καλημέρα.
Βασίλη θα ήθελα να αποφύγω καινούργιο λογισμικό που σημαίνει απαραίτητα και καινούργια εξοικίωση. Θα πρέπει να μετατρέψω της σημειώσεις μου σε νέου τύπου έγγραφα και να συνεχίσω με αυτά, πράγμα αμφίβολο αφού κανείς δεν εγγυάται την ύπαρξη αλλά και την μελλοντική αναβάθμιση και υποστήριξη του προγράμματος που προτείνεις.


Δημήτρη μέχρι στιγμής μοιάζει να είναι πολύ λειτουργικό!!! Ανεβάζω το αρχείο να μου πείτε αν δουλεύει (έχω την υποψία ότι τα επιπλέον αρχεία πρέπει να βρίσκονται στον ίδιο υπολογιστή). Δηλαδή θέλω να μου πει κάποιος , αν πατώντας πάνω στο αρχείο Απάντηση 1 ή 2 βλέπει την λύση. Επίσης δεν ξέρω τι θα γίνει όταν μετατρέψω το αρχείο σε pdf. Φαντάζομαι ότι τότε δεν θα δουλεύει το "κόλπο".
Βασίλη καλησπέρα. Το συνημμένο δουλεύει μια χαρά. Το μετέτρεψα και σε pdf και δυστυχώς τα ενσωματωμένα αρχεία με τις απαντήσεις τα έχει κάνει εικόνες.


Παντούλας Περικλής
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης Μυρογιάννης
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 11:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Aπορία στο word

#20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημήτρης Μυρογιάννης » Πέμ Ιούλ 11, 2013 2:55 am

Μπορούμε Βασίλη, για να μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια την ίδια διαδικασία να φτιάξουμε ένα μόνο εικονίδιο και μετά ... απλά copy-paste... κάνοντας την απαραίτητη επεξεργασία (εισαγωγή νέων δεδομένων) στο κάθε νέο εικονίδιο.


\top\Cape h e \;\; \AA \mathbb{R}\top\;\; o\pounds \; \; \int  \imath m\mathbb{P}\l \imath \mathbb{C}\imath \top y \;\;\imath s\;\;a\;\;\mathbb{P}\Cup \mathbb{Z}\mathbb{Z}le \;\; o\pounds \;\; \mathbb{C} o m\mathbb{P}l e^{x}  \imath T y
Απάντηση

Επιστροφή σε “Μαθηματικά & Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες