Σημειώσεις για φροντιστήρια

Συντονιστής: spyros

pmakr
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:05 pm

Σημειώσεις για φροντιστήρια

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pmakr » Τρί Μαρ 20, 2018 11:18 pm

Καλησπέρα.

Μια γενική ερώτηση για σημειώσεις διότι ψάχνω δουλειά σε φροντιστήριο - μέχρι τώρα έκανα μόνο ιδιαίτερα.

Γενικά έχω ακούσει ότι ζητούν σημειώσεις ακόμα δεν έχω πάει σε κάποιο από κοντά.

Επειδή μέχρι τώρα εγώ έκανα μάθημα με ασκήσεις από διάφορα γνωστά βιβλία (παπαδακη-μπαρλα-κτλ) και δεν έχω κάνει δικές μου σημειώσεις αλλά και λόγω περιορισμένου χρόνου δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάτσω να δακτυλογραφήσω σημειώσεις για 6 τάξεις μέχρι το καλοκαίρι που θα αρχίσουν να ζητάνε κόσμο, ξέρετε αν δέχονται σημειώσεις από το ιντερνετ η αν σε κοιτάνε με μισό μάτι και θα φαω πόρτα;

Εδώ βλέπω συνάδελφοι έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά αλλά και στο google έχω βρει πάρα πολλά πράγματα ( αν και σε μερικά σημεία τα κάνω με άλλο τρόπο εγώ)

Επίσης αν έχετε κάποιες καλές να μου προτείνετε για οποιαδήποτε τάξη κάντε ποστ το λινκ.

Ευχαριστώ :-)



Λέξεις Κλειδιά:
nikolaos p.
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Φεβ 14, 2011 11:44 pm

Re: Σημειώσεις για φροντιστήρια

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolaos p. » Τετ Μαρ 21, 2018 9:00 pm

Υποθέτω οτι το ζητούν περισσότερο για θέμα "πρεστίζ"! Δύσκολοι οι καιροί και οι απαιτήσεις στο χώρο αυξάνονται!


ΕικόναΕικόνα
Mihalis_Lambrou
Επιμελητής
Δημοσιεύσεις: 15767
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:04 am

Re: Σημειώσεις για φροντιστήρια

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mihalis_Lambrou » Πέμ Μαρ 22, 2018 7:14 am

nikolaos p. έγραψε:
Τετ Μαρ 21, 2018 9:00 pm
Υποθέτω οτι το ζητούν περισσότερο για θέμα "πρεστίζ"! Δύσκολοι οι καιροί και οι απαιτήσεις στο χώρο αυξάνονται!
Καλό είναι να μην αποπροσανατολίζουμε τους αναγνώστες.

Ας πω και 'γω την γνώμη μου.

Το να έχει γράψει κανείς καλές σημειώσεις είναι ένα ουσιαστικό προσόν το οποίο θα συνυπολογίσει ο κάθε αξιολογητής μαζί με τις άλλες αρετές του υποψηφίου (εμπειρία, μεταδοτικότητα, γνώσεις, διδασκαλία, πτυχία, συνθετικές εργασίες, ερευνητικές εργασίες, συνέδρια, σεμινάρια, δραστηριότητες, συστατικές επιστολές και λοιπά).

Αυτό που είναι βέβαιο είναι ότι ο κάθε αξιολογιτής θα αποκομίσει κάκιστη γνώμη για υποψήφιο που πορεύεται με γνώμονα την ιδέα
pmakr έγραψε:
Τρί Μαρ 20, 2018 11:18 pm
ξέρετε αν δέχονται σημειώσεις από το ιντερνετ
Το "άρπα εδώ, κόλλα εκεί" και η λογοκλοπή είναι ό,τι χειρότερο. Η ουσία μετράει.


Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες