Κοινή χρήση σημειωματαρίου μέσω VoIP

nikolasuoi
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2016 11:13 am

Κοινή χρήση σημειωματαρίου μέσω VoIP

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolasuoi » Τετ Αύγ 09, 2017 4:43 pm

Γεια σας, θα ήθελα να μου προτείνετε μία μέθοδο για να μπορώ να γράφω στο ίδιο σημειωματάριο π.χ. στο OneNote μαζί με κάποιον άλλον μέσω VoIP (π.χ. skype) με γραφίδα. Με το skype έχω την δυνατότητα κοινής χρήσης οθόνης και μπορώ να γράφω στο OneNote κάτι, ενώ ταυτόχρονα ο συνομιλητής μου το βλέπει σε πραγματικό χρόνο, όμως δεν μπορεί εκείνος να γράφει επίσης στο ίδιο σημειωματάριο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο, κάποια εφαρμογή που να καλύπτει αυτή την ανάγκη;



Λέξεις Κλειδιά:
Άβαταρ μέλους
Al.Koutsouridis
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κοινή χρήση σημειωματαρίου μέσω VoIP

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al.Koutsouridis » Τετ Αύγ 09, 2017 8:34 pm

nikolasuoi έγραψε:Γεια σας, θα ήθελα να μου προτείνετε μία μέθοδο για να μπορώ να γράφω στο ίδιο σημειωματάριο π.χ. στο OneNote μαζί με κάποιον άλλον μέσω VoIP (π.χ. skype) με γραφίδα. Με το skype έχω την δυνατότητα κοινής χρήσης οθόνης και μπορώ να γράφω στο OneNote κάτι, ενώ ταυτόχρονα ο συνομιλητής μου το βλέπει σε πραγματικό χρόνο, όμως δεν μπορεί εκείνος να γράφει επίσης στο ίδιο σημειωματάριο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον τρόπο, κάποια εφαρμογή που να καλύπτει αυτή την ανάγκη;
Πιθανόν να σε βοηθούσε κάποιο πρόγραμμα όχι μόνο κοινής χρήσης οθόνης, αλλά και μεταφοράς ελέγχου του υπολογιστή σου σε άλλο χρήστη. Για παράδειγμα το Mikogo.


drakpap
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 28, 2010 6:43 pm

Re: Κοινή χρήση σημειωματαρίου μέσω VoIP

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από drakpap » Τετ Αύγ 09, 2017 8:54 pm

Αν είναι για μάθημα θα σου πρότεινα https://awwapp.com/ Είναι πίνακας που μπορεί και γράφουν και οι δύο ταυτόχρονα και μπορείτε να μιλάτε και skype.


nikolasuoi
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2016 11:13 am

Re: Κοινή χρήση σημειωματαρίου μέσω VoIP

#4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikolasuoi » Πέμ Αύγ 10, 2017 12:21 am

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Θα κοιτάξω τις επιλογές που μου προτείνατε. Όντως, η ιδέα ήταν μεταξύ άλλων και για online μάθημα.


Απάντηση

Επιστροφή σε “Μαθηματικά & Τεχνολογία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες