Διαγωνισμός Γρίφων για μαθητές 27-28 Ιανουαρίου

Συντονιστής: spyros

Mihalis_Lambrou
Επιμελητής

Διαγωνισμός Γρίφων για μαθητές 27-28 Ιανουαρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mihalis_Lambrou » Τετ Δεκ 20, 2017 10:29 am

Το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Ιανουαρίου στις εγκαταστάσεις της "Εκπαιδευτικής Αναγέννησης"
στα βόρεια προάστια της Αθήνας (Αφίδνες Αττικής) θα γίνει ο ετήσιος Διαγωνισμός Γρίφων (Μαθηματικά-Λογική).

Ο διαγωνισμός είναι ανοικτός σε όλα τα Σχολεία, τα οποία διαγωνίζονται με έως τέσσερις τριμελείς ομάδες ανά επίπεδο,
Γυμνάσιο-Λύκειο.

Εγγραφές και περισσότερες πληροφορίες στο

http://www.anagennisi.edu.gr/mathchallenge/

Ήμουν εκεί πέρσι και ξέρω από πρώτο χέρι ότι τα παιδιά και τα σχολεία είχαν απολαυστική και αξέχαστη εμπειρία.

Λέξεις Κλειδιά:
Τσιαλας Νικολαος

Re: Διαγωνισμός Γρίφων για μαθητές 27-28 Ιανουαρίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσιαλας Νικολαος » Δευ Ιαν 08, 2018 2:54 pm

θα ανέβουμε με 3 ομάδες απο Καλαμάτα!!! Κύριε Λάμπρου θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε απο κοντά. Υπάρχει κάποιος κύριος που θα συμετάσχει απο το :logo: ?

Mihalis_Lambrou
Επιμελητής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mihalis_Lambrou » Δευ Ιαν 08, 2018 4:29 pm

Τσιαλας Νικολαος έγραψε:
Δευ Ιαν 08, 2018 2:54 pm
θα ανέβουμε με 3 ομάδες απο Καλαμάτα!!! Κύριε Λάμπρου θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε απο κοντά. Υπάρχει κάποιος κύριος που θα συμετάσχει απο το :logo: ?
Δυστυχώς φέτος δεν θα είμαι εκεί.

Τις προηγούμενες μέρες, 22-25 Ιανουαρίου, θα είμαι Αθήνα όπου έχω να κάνω κάμποσες ομιλίες και σεμινάρια
σε ένα μεγάλο σχολείο, προς μαθητές, Δασκάλους και Καθηγητές. Αλλά στις 26 Ιανουαρίου πρέπει να είμαι
Κρήτη γιατί έχω διαγώνισμα με τους φοιτητές μου.

Πιστεύω ότι θα βρεθεί ευκαιρία να συναντηθούμε εντός του έτους γιατί ένα Σχολείο στην Καλαμάτα
μου ζήτησε να κάνω σεμινάρια στα παιδιά ή/και σε συναδέλφους. Για την ώρα είναι κάπως αόριστη η
ημερομηνία αλλά την προγραμματίζουμε κάπου στο διάστημα Μάιος - Ιούλιος.

Θα χαρώ να γνωριστούμε.

Τσιαλας Νικολαος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσιαλας Νικολαος » Πέμ Ιαν 11, 2018 3:17 pm

Στην Καλαμάτα θα συναντηθούμε σίγουρα!!! Τελικά όλα δείχνουν οτι θα ανέβουμε με 4 ομάδες :D :D :D

Τσιαλας Νικολαος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσιαλας Νικολαος » Κυρ Ιαν 28, 2018 10:19 pm

Μόλις επιστρέψαμε μετά από ένα φοβερό σαββατοκύριακο!! Νομίζω ο κύριος Λάμπρου είχε απόλυτο δίκιο που πρότεινε αυτό το διαγωνισμό. Μια τέλεια διοργάνωση σε όλα τα επίπεδα, με απόλυτο σεβασμό σε όλα τα παιδιά αλλά και προς τους συνοδούς. Χάρηκα πολύ που είδα όλα τα παιδιά να το διασκεδάζουν ακόμα και αυτα με τεράστιες διακρίσεις σε μαθηματικούς διαγωνισμούς!!! Ευχαριστούμε και την Ε.Μ.Ε που στήριξε το διαγωνισμό και έστειλε το "βαρύ πυροβολικό" της κύριο Ε.Ζώτο για μια υπέροχη ομιλία αλλά και τον Κύριο Μελά που μας χάρισε λίγα ακόμη μαθήματα προβολικής γεωμετρίας στα διαλείματα!!! :first: :first: :first:

Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες