Αναζήτηση με tags

Συντονιστής: spyros

Άβαταρ μέλους
Al.Koutsouridis
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Αναζήτηση με tags

#1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al.Koutsouridis » Τετ Φεβ 20, 2019 3:22 pm

Καλησπέρα,

Όταν κάνουμε αναζήτηση με tags είτε με απευθείας σύνδεσμο της μορφής

Κώδικας: Επιλογή όλων

www.mathematica.gr/forum/tag/*ολοκλ*
, είτε επιλέγοντας το αντίστοιχο tag της εκάστοτε δημοσίευσης, ο αριθμός των αποτελεσμάτων έχει κάποιο μέγιστο όριο; Γιατί νομίζω κάτι τέτοιο ισχύει τώρα. Μπορεί να αλλάξει, ώστε να βλέπουμε όλη την λίστα των αποτελεσμάτων;



Λέξεις Κλειδιά:
Άβαταρ μέλους
Al.Koutsouridis
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αναζήτηση με tags

#2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al.Koutsouridis » Τρί Οκτ 06, 2020 1:03 pm

Κάποια ενημέρωση για το παραπάνω ερώτημα;


Μάρκος Βασίλης
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 31, 2019 5:47 pm
Τοποθεσία: Καισαριανή
Επικοινωνία:

Re: Αναζήτηση με tags

#3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μάρκος Βασίλης » Τρί Οκτ 06, 2020 3:10 pm

Al.Koutsouridis έγραψε:
Τρί Οκτ 06, 2020 1:03 pm
Κάποια ενημέρωση για το παραπάνω ερώτημα;
Δοκίμασα διάφορα tags και μου έβγαλε από 2-3 αποτελέσματα μέχρι και 3 σελίδες, από όσα είδα. Ίσως να μην συνταιριάζονται συγγενή tags έτσι αν εγώ βάλω tag τριγωνομετρία και κάποιος άλλος τριγωνομετρια (άτονο) ή Τριγωνομετρία (κεφαλαίο το πρώτο), να μην είναι το ίδιο.


\textcolor{blue}{\forall after-maths}
Άβαταρ μέλους
Al.Koutsouridis
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αναζήτηση με tags

#4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al.Koutsouridis » Τρί Οκτ 06, 2020 3:44 pm

Μάρκος Βασίλης έγραψε:
Τρί Οκτ 06, 2020 3:10 pm

Δοκίμασα διάφορα tags και μου έβγαλε από 2-3 αποτελέσματα μέχρι και 3 σελίδες, από όσα είδα. Ίσως να μην συνταιριάζονται συγγενή tags έτσι αν εγώ βάλω tag τριγωνομετρία και κάποιος άλλος τριγωνομετρια (άτονο) ή Τριγωνομετρία (κεφαλαίο το πρώτο), να μην είναι το ίδιο.
Μπορείτε να δώσετε το παράδειγμα tag που σας έβγαλε τρεις σελίδες. Εμένα περιορίζονται στις τελευταίες 25 δημοσιεύσεις. Το δοκίμασα με tag που σίγουρα είναι παραπάνω από 25. Π.χ στο tags.


Μάρκος Βασίλης
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 31, 2019 5:47 pm
Τοποθεσία: Καισαριανή
Επικοινωνία:

Re: Αναζήτηση με tags

#5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μάρκος Βασίλης » Τρί Οκτ 06, 2020 8:29 pm

Al.Koutsouridis έγραψε:
Τρί Οκτ 06, 2020 3:44 pm
Μπορείτε να δώσετε το παράδειγμα tag που σας έβγαλε τρεις σελίδες. Εμένα περιορίζονται στις τελευταίες 25 δημοσιεύσεις. Το δοκίμασα με tag που σίγουρα είναι παραπάνω από 25. Π.χ στο tags.
Έβαλα άλγεβρα αλλά τώρα που ξαναέψαξα δε μου το έβγαλε όλο παρά μόνο τα πρώτα 25 - μία σελίδα.


\textcolor{blue}{\forall after-maths}
Άβαταρ μέλους
grigkost
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3051
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:54 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Αναζήτηση με tags

#6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από grigkost » Τετ Οκτ 07, 2020 7:15 pm

η αναζήτηση με την βοήθεια λέξης-κλειδί (tag) λειτουργεί κανονικά...ή σχεδόν κανονικά αφού στην περίπτωση που τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι πολλών σελίδων η μπάρα επιλογής μιας από τις σελίδες βρίσκεται μισοκρυμμένη πάνω-αριστερά. (βλέπε εικόνα)
λ-κ.png
λ-κ.png (108.62 KiB) Προβλήθηκε 896 φορές


{\color{dred}\Gamma\!\rho\,{\rm{H}}\gamma\varnothing\varrho{\mathscr{H}}\varsigma \ {\mathbb{K}}\,\Omega\sum{\rm{t}}{\mathscr{A}}\,{\mathbb{K}}\!\odot\varsigma
Άβαταρ μέλους
Al.Koutsouridis
Δημοσιεύσεις: 1797
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 30, 2014 11:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αναζήτηση με tags

#7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al.Koutsouridis » Τετ Οκτ 07, 2020 9:03 pm

grigkost έγραψε:
Τετ Οκτ 07, 2020 7:15 pm
η αναζήτηση με την βοήθεια λέξης-κλειδί (tag) λειτουργεί κανονικά...ή σχεδόν κανονικά αφού στην περίπτωση που τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι πολλών σελίδων η μπάρα επιλογής μιας από τις σελίδες βρίσκεται μισοκρυμμένη πάνω-αριστερά. (βλέπε εικόνα)

λ-κ.png
:coolspeak: Είτε δεν υπήρχε πριν, είτε δεν το έβλεπα τόσο καιρό εγώ :D .


Άβαταρ μέλους
grigkost
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3051
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:54 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: Αναζήτηση με tags

#8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από grigkost » Πέμ Οκτ 08, 2020 10:28 am

grigkost έγραψε:
Τετ Οκτ 07, 2020 7:15 pm
η αναζήτηση με την βοήθεια λέξης-κλειδί (tag) λειτουργεί κανονικά...ή σχεδόν κανονικά αφού στην περίπτωση που τα αποτελέσματα της αναζήτησης είναι πολλών σελίδων η μπάρα επιλογής μιας από τις σελίδες βρίσκεται μισοκρυμμένη πάνω-αριστερά...
Ο Γιώργος Μαργαρίτης -τον οποίον ευχαριστούμε για την ακόμα μια φορά αποτελεσματική επέμβασή του- διόρθωσε το πρόβλημα με την μισοκρυμμένη εμφάνιση των σελίδων. Πλέον η μπάρα των σελίδων στην αναζήτηση με λέξη-κλειδί (tag) εμφανίζεται στις δέουσες θέσεις (βλέπε εικόνα).
σημείωση: Αν δεν εμφανίζεται στον περιηγητή σας χρειάζεται να κάνετε εκκαθάριση ιστορικού (cache)


tag_pages.png
tag_pages.png (120.34 KiB) Προβλήθηκε 856 φορές


{\color{dred}\Gamma\!\rho\,{\rm{H}}\gamma\varnothing\varrho{\mathscr{H}}\varsigma \ {\mathbb{K}}\,\Omega\sum{\rm{t}}{\mathscr{A}}\,{\mathbb{K}}\!\odot\varsigma
Απάντηση

Επιστροφή σε “Γενικά Μηνύματα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες